Erenler Temizlik Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

Erenler Temizlik tarafından ‘'6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'' kapsamında düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi büyük ilgi gördü.

Bahçeşehir Haldun Dormen Sahnesinde 3 oturumda 1 gün boyunca süren seminerde; genel iş güvenliği kurallarının oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında katılımcılara bilgiler verildi.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan İş Güvenliği Uzmanları Erkan Öztürk ve Kemal Kıran, kazaların alınacak önlemlerle oldukça basit bir şekilde engellenebileceğini belirtti. Bu konuda; işverenin sorumluluklarının yanında işçinin de sorumluluklarından bahseden  Kıran ve Öztürk, kişisel olarak alınabilecek önlemleri de kısaca anlattı.


Erenler  Temizlik Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdurgut; personelin sağlığı ve güvenliği için mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmalara destek verdiğini belirtti. Erdurgut ''Hiçbir personelin iş kazasına uğraması veya zarar görmesini istemediğimiz gibi; çalışanların da işlerini büyük bir dikkatle yapmaları çok önemlidir. Bizim aldığımız tedbirlerin yanında, herhangi bir konuda oluşabilecek riskleri personelin gözlemlemesi sonucunda mutlaka geri bildirimde bulunmaları gereklidir.  Bu sayede, meydana gelen iş kazası ve meslek hastalığı  sayısı ve bunların doğurduğu maddi ve manevi kayıpların azalacağını öngörüyorum'' dedi.