Enerji

Teksin Enerji Üretimi A.Ş. olarak yurt içinde ve yurt dışında şebeke ölçeğinde güneş enerjisine dayalı elektrik üretimi tesisi kurmak amacıyla proje geliştirme ve yatırım yapma faaliyetleri sürdürülmektedir.

Geçmişte güneşten ısı enerjisi ile yararlanılırken, son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber güneşten elektrik enerjisi üretimi giderek artmış, ve önemli bir sektör haline gelmiştir. Türkiye'de ise Güneş Enerjisinden elektrik üretimi hala yeni sayılabilecek bir sektördür. Bu konuda sınırsız ve en önemlisi temiz ve masrafsız enerji kaynağını kullanarak sektöre yön verecek projenin çalışmaları Teksin Enerji tarafından yürütülmektedir.

Güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde edilmektedir. Bizim de amacımız yerli ve yenilenebilir kaynakların kullanımıyla, enerjide dışa bağımlılığın önüne geçilmesinde üzerimize düşeni yapmaktır.

Erenler bu büyük projeyi Teksin Enerji firması ile Karaman'da faaliyete geçirmeyi planlamaktadır. Lisanslı 33,124MW'lık Projemiz yaklaşık 40.000 kişinin ihtiyaç duyduğu konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi tüm elektrik enerji ihtiyacını karşılayabilir güçtedir.

Türkiye'nin 3. Büyük enerji santrali hayata geçtiğinde , Fotovoltaik Enerji sektörünün en prestijli projesi hayata geçirilmiş olacaktır.